Strefa klienta zaloguj się

Modne kolory - poznaj trendy roku 2017

Modne kolory - poznaj trendy roku 2017

Kolory 2017

Szarość, biel, szarość.
Czy we wnętrzach dalej królują takie kolory? Nie!
W tym sezonie trochę przełamujemy naszą paletę barw.

Prowadzimy szybki tryb życia, ciągle gdzieś gnamy. Dlatego w roku 2017 najmodniejsze są kolory ziemi, które nas odstresowują i pozwalają pozornie zbliżyć się do natury. Ma to nam się kojarzyć ze spacerem po lesie, czy pobytem nad morzem. Stąd zielenie, błękity, beże, brązy. Szarość też, ale już najlepiej z dodatkiem innego koloru.

Butelkowa zieleń, szmaragd i granat to największe hity sezonu. I to obojętnie, czy jest to kolor ściany, czy tapicerki mebla.
Na targach wnętrzarskich w Poznaniu widziałam sofę, właśnie w kolorze butelkowej zieleni. Zakochałam się w niej! Taka sofa może być pięknym, mocnym akcentem w salonie. Od razu przykuwa uwagę.
Te kolory są szlachetne i eleganckie, mogą kojarzyć się z królestwem i bogactwem. I oczywiście mogą pięknie ożywić nasze mieszkania i domy.

Zielony, niebieski i ich pochodne to kolory, które działają uspokajająco i relaksująco. Łagodzą napięcie w stresujących chwilach, wpływają na kreatywność człowieka. Idealnie nadają się do pomieszczeń, w których odpoczywamy, np. sypialnia i salon. Dodatkowo są to kolory natury, co podświadomie dobrze wpływa na nasze samopoczucie. Jeżeli nie jesteście przekonani do takich kolorów, nie musicie od razu przemalowywać całego pokoju, wystarczy akcent w postaci poduszek, zasłon, czy innych dodatków. Może akurat spodoba Wam się efekt i to zainspiruje Was do dalszych zmian.